Schedule & Results (Ringette Association Of Burlington)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeCategoryTeamOpponentVenueScoreResult
1861Oct 19 20191:30 PM U14AA RichardsonOshawa (Wright)Mainway Recreation Centre Pad B
2295Oct 19 20192:30 PM U12PP Haney-PullenBarrie (Bunting)Mainway Recreation Centre Pad B
1210Oct 19 20193:30 PM U16AA GermanKitchener (Nosal)Mainway Recreation Centre Pad B
1859Oct 19 20195:30 PM U14AA RichardsonLondon (Desjardins)Mainway Recreation Centre Pad B
Oct 20 201910:00 AM U10 WhitefordCaledonia (Hoover)Nelson Recreation Centre
Oct 20 201910:15 AM U14B DelFrateNewmarket Rays (Byers)Magna (Pfaff)
Oct 20 201911:00 AM U10 EvangelistaMississauga Mustangs(Green)Nelson Recreation Centre
Oct 20 201912:00 PM U12B McFarlandCaledonia (Taylor)Nelson Recreation Centre
1811Oct 20 201912:30 PM U16AA GermanLondon (Bradfield)Kinsmen Arena (B)
Oct 20 20192:00 PM U10 SheridanSt. Catharines Comets (Lavallie)S-H SEC (Sportsplex) (3)
Oct 20 20195:00 PM 18+ WitterickSt. Catharines SishkovS-H SEC (Sportsplex) (3)
1896Oct 26 20191:30 PM U14AA RichardsonMississauga (O'Grady-Bimm)Mainway Recreation Centre Pad B
Oct 26 20192:00 PM 18+ WitterickCaledonia (Hughes)HCCC (Clark)
2331Oct 26 20192:30 PM U12PP Haney-PullenMississauga (Stemerdink)Mainway Recreation Centre Pad B
Oct 26 20193:30 PM U10 EvangelistaHamilton (Pooler)Mainway Recreation Centre Pad B
Oct 26 20194:00 PM U14B DelFrateCambridge (Karremans)Karl Homuth
1132Oct 26 20194:30 PM U16AA GermanWhitby (Trudel)Mainway Recreation Centre Pad B
Oct 27 20191:00 PM U10 SheridanParis Thunder (Hyndman)Brant Sports (Gurney)
Oct 27 20192:00 PM U12B McFarlandParis Thunder (Carter)Brant Sports (Gurney)
Nov 02 20192:15 PM U10 WhitefordMississauga Mustangs(Green)Iceland (4)
Nov 02 20193:00 PM U12B McFarlandCambridge (Spurgeon)Karl Homuth
Nov 02 20193:15 PM 18+ WitterickMississauga MustangsIceland (4)
Nov 02 20194:00 PM U10 SheridanCambridge (Newport)Karl Homuth
Nov 03 20198:45 AM U14B DelFrateRichmond Hill Lightning (Thompson)Tom Graham (Green)
Nov 03 201910:00 AM U10 SheridanNiagara Falls Daredevils (Brady)Nelson Recreation Centre
Nov 03 201911:00 AM U12B McFarlandNewmarket (Clune)Nelson Recreation Centre
Nov 03 201912:00 PM U10 WhitefordCambridge (Newport)Nelson Recreation Centre
Nov 03 201912:30 PM U10 EvangelistaCaledonia (Hoover)HCCC (Almas)
2298Nov 03 20195:00 PM U12PP Haney-PullenBarrie (Bunting)Stroud-Innisfil
2308Nov 09 20191:30 PM U12PP Haney-PullenOshawa (Vanderlinde)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 09 20193:30 PM U14B DelFrateBarrie Blizzard (Conidi)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 09 20194:00 PM 18+ WitterickCaledonia (Hughes)HCCC (Clark)
Nov 09 20194:30 PM U10 WhitefordParis Thunder (Hyndman)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 09 20195:30 PM U10 SheridanHamilton (Robinson)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 10 201910:00 AMU8 Bunny LeagueTravel Team(TBA) Nelson Recreation Centre
Nov 10 201911:00 AM U14B DelFrateParis Thunder (Tait)Nelson Recreation Centre
Nov 10 201912:00 PM 18+ WitterickMississauga MustangsNelson Recreation Centre
Nov 16 20191:15 PM U14B DelFrateWhitby (Young)IPSC (4)
1168Nov 16 20191:30 PM U16AA GermanLondon (Bradfield)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 16 20194:30 PM U12B McFarlandHamilton (Parker)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 16 20196:15 PM U10 WhitefordEtobicoke Stingers (Wronecki)Centennial Park (East)
Nov 17 201912:00 PM U10 SheridanCaledonia (Hoover)Nelson Recreation Centre
1831Nov 17 201912:30 PM U14AA RichardsonLondon (Desjardins)Kinsmen Arena (B)
Nov 23 201911:15 AM U10 SheridanMississauga Mustangs(Green)Iceland (4)
1853Nov 23 201912:00 PM U14AA RichardsonAjax (Anderson)Pickering (Delaney)
Nov 23 20192:30 PM U10 EvangelistaHamilton (Robinson)Mainway Recreation Centre Pad B
2322Nov 23 20193:00 PM U12PP Haney-PullenRichmond Hill (Price)Ed Sackfield
1200Nov 23 20193:30 PM U16AA GermanDorchester (Lindsay)Mainway Recreation Centre Pad B
1833Nov 23 20194:15 PM U14AA RichardsonOshawa (Wright)Delpark Homes (3)
Nov 23 20194:30 PM U10 WhitefordHamilton (Pooler)Inch Park
Nov 23 20195:30 PM 18+ WitterickCaledonia (Hughes)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 24 20199:00 AM U10 EvangelistaCambridge (Newport)Hespeler (1)
Nov 24 201911:00 AMU8 Bunny LeagueTravel Team(TBA) Nelson Recreation Centre
Nov 24 201912:00 PM U10 WhitefordSt. Catharines Comets (Lavallie)Nelson Recreation Centre
1151Nov 30 20191:30 PM U16AA GermanGuelph (Claerbout)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 30 20193:30 PM U14B DelFrateCambridge (Sabourin)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 30 20194:30 PM U12B McFarlandHamilton Hamilton (Wright)Mainway Recreation Centre Pad B
Nov 30 20195:30 PM U10 SheridanEtobicoke Stingers (Wronecki)Mainway Recreation Centre Pad B
1175Nov 30 20197:00 PM U16AA GermanRichmond Hill (Lee)Ed Sackfield
Dec 01 20199:45 AM U12B McFarlandRichmond Hill Lightning (Dyer)Tom Graham (Green)
Dec 01 20196:00 PM U10 WhitefordHamilton (Robinson)Inch Park
Dec 06 20198:30 PM 18+ WitterickParis ThunderBrant Sports (Davis)
Dec 07 20191:30 PM U10 WhitefordHamilton (Robinson)Mainway Recreation Centre Pad B
1154Dec 07 20193:30 PM U16AA GermanRichmond Hill (Lee)Mainway Recreation Centre Pad B
Dec 07 20194:30 PM U10 SheridanHamilton (Pooler)Inch Park
Dec 07 20195:30 PM 18+ WitterickMississauga MustangsMainway Recreation Centre Pad B
1141Dec 08 20199:45 AM U16AA GermanRichmond Hill (Lee)Tom Graham (Green)
Dec 08 201911:00 AMU8 Bunny LeagueTravel Team(TBA) Nelson Recreation Centre
Dec 08 201912:00 PM U10 EvangelistaNiagara Falls Daredevils (Brady)Nelson Recreation Centre
Dec 08 20192:00 PM U14B DelFrateNiagara Falls Daredevils (West)Gale (4 - Centennial)
2275Dec 14 201911:15 AM U12PP Haney-PullenMississauga (Stemerdink)Iceland (4)
1893Dec 14 20191:30 PM U14AA RichardsonWaterloo (Norris)Mainway Recreation Centre Pad B
1208Dec 14 20191:45 PM U16AA GermanKitchener (Nosal)Sportsworld (Prac)
Dec 14 20193:30 PM 18+ WitterickParis ThunderMainway Recreation Centre Pad B
Dec 14 20194:30 PM U10 SheridanSt. Catharines Comets (Lavallie)Mainway Recreation Centre Pad B
Dec 14 20195:30 PM U10 EvangelistaEtobicoke Stingers (Wronecki)Mainway Recreation Centre Pad B
Dec 15 20199:00 AM U10 EvangelistaMarkham Bears (White)Milliken Mills
1873Dec 15 201910:45 AM U14AA RichardsonRichmond Hill (Ianni)Tom Graham (Green)
Dec 15 20194:00 PM U12B McFarlandEtobicoke (Faienza) - BLUELong Branch
Dec 15 20195:00 PM U14B DelFrateEtobicoke (LemmonLong Branch
1880Dec 21 20191:30 PM U14AA RichardsonLondon (Desjardins)Mainway Recreation Centre Pad B
2367Dec 21 20192:00 PM U12PP Haney-PullenRichmond Hill (McKnight)Ed Sackfield
Dec 21 20192:30 PM U14B DelFrateHamilton Heat (Simm)Mainway Recreation Centre Pad B
Dec 21 20193:30 PM U12B McFarlandEtobicoke (Faiczak) - GOLDMainway Recreation Centre Pad B
Dec 21 20195:00 PM U10 WhitefordNiagara Falls Daredevils (Brady)Gale (1 - ES Fox)
1147Dec 21 20195:00 PM U16AA GermanWaterloo (Matthias)RIM Park (Optimists)
Dec 21 20195:30 PM 18+ WitterickSt. Catharines SishkovMainway Recreation Centre Pad B
1172Dec 22 201912:30 PM U16AA GermanGuelph (Claerbout)U of G (Red)
2366Jan 04 20201:30 PM U12PP Haney-PullenRichmond Hill (Price)Mainway Recreation Centre Pad B
1886Jan 04 20205:30 PM U14AA RichardsonLondon (Desjardins)Kinsmen Arena (B)
1845Jan 18 20201:30 PM U14AA RichardsonRichmond Hill (Ianni)Mainway Recreation Centre Pad B
2349Jan 18 20202:30 PM U12PP Haney-PullenWhitby (Labelle)Mainway Recreation Centre Pad B
1193Jan 18 20203:30 PM U16AA GermanGuelph (Claerbout)Mainway Recreation Centre Pad B
2286Jan 19 20201:15 PM U12PP Haney-PullenMississauga (Stemerdink)Iceland (4)
1195Jan 19 20202:15 PM U16AA GermanWhitby (Trudel)McKinney (1)
1825Jan 25 20201:30 PM U14AA RichardsonAjax (Anderson)Mainway Recreation Centre Pad B
2288Jan 25 20202:30 PM U12PP Haney-PullenMarkham (James)Mainway Recreation Centre Pad B
1227Jan 25 20203:30 PM U16AA GermanRichmond Hill (Lee)Mainway Recreation Centre Pad B
2317Feb 01 20203:30 PM U12PP Haney-PullenOshawa (Vanderlinde)Harman (South)
1841Feb 08 20205:30 PM U14AA RichardsonMississauga (O'Grady-Bimm)Mainway Recreation Centre Pad B
2304Feb 15 202011:15 AM U12PP Haney-PullenWhitby (Labelle)IPSC (4)
1879Feb 15 20201:30 PM U14AA RichardsonDorchester (Beattie)Mainway Recreation Centre Pad B
2330Feb 16 202010:45 AM U12PP Haney-PullenRichmond Hill (Price)Tom Graham (Green)
2333Feb 22 202010:00 AM U12PP Haney-PullenMarkham (James)Milliken Mills
1153Feb 23 20202:15 PM U16AA GermanWhitby (Trudel)McKinney (1)
1140Feb 29 20201:30 PM U16AA GermanLondon (Bradfield)Mainway Recreation Centre Pad B
1866Feb 29 20203:30 PM U14AA RichardsonWaterloo (Norris)RIM Park (Optimists)
2313Feb 29 20203:30 PM U12PP Haney-PullenOshawa (Vanderlinde)Mainway Recreation Centre Pad B
1838Mar 01 20203:00 PM U14AA RichardsonWaterloo (Norris)AMC (East)
2353Mar 07 20202:15 PM U12PP Haney-PullenOshawa (Vanderlinde)Delpark Homes (3)
1180Mar 07 20203:30 PM U16AA GermanDorchester (Lindsay)Dorchester (North)
1878Mar 07 20205:00 PM U14AA RichardsonDorchester (Beattie)Dorchester (North)
1869Mar 08 202010:15 AM U14AA RichardsonMississauga (O'Grady-Bimm)Iceland (4)
2323Mar 14 20201:30 PM U12PP Haney-PullenRichmond Hill (McKnight)Mainway Recreation Centre Pad B
2277Mar 21 20201:30 PM U12PP Haney-PullenRichmond Hill (Price)Mainway Recreation Centre Pad B
View AllOur Sponsors
  • Roger's Auto Repair
  • The Ontario Trillium Foundation
  • Canadian Metal Buildings
    
Social Networking
Follow Us On
Follow Ringette Association Of Burlington on Twitter
- and -
Visit Ringette Association Of Burlington on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from burlingtonringette.com on Tuesday, October 15, 2019 at 11:07 AM